KONYA ALTINEKİN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OĞUZELİ ORTAOKULU BADMİNTON BAŞARISI

OĞUZELİ ORTAOKULU BADMİNTON BAŞARISI

 

     

 

      Konya’da düzenlenen Okullar Arası Badminton Yıldız Kız ve Yıldız Erkek İl Birinciliği müsabakaları sonucu dereceye giren okullar ödüllendirildi.
      Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından koordine edilen 2014 - 2015 eğitim öğretim Yılı Okullar Arası Badminton Yıldız Kız ve Yıldız Erkek İl Birinciliği müsabakaları 2-3 Mart 2015 tarihlerinde Konya Atatürk Stadyumunda bulunan Spor Salonu’nda oynanan maçlarla son buldu.

 

     2014 - 2015 Eğitim Öğretim Yılı Okullar Arası Badminton Yıldız Kız - Erkek İl Birinciliği müsabakalarına kızlar kategorisinde 12 okul 60 sporcu, erkekler kategorisinde 10 okul 50 sporcu olmak üzere 22 takım başvuru yaparak yarışma hakkı elde etti.

 

      Altınekin İlçemiz okullarından Oğuzeli Ortaokulu Yıldız Erkeklerde 3. ve Yıldız Kızlar kategorisinde 4. oldu. Bir köy okulu olup spor salonu olmamasına rağmen, bir salon sporu olan badmintonda oldukça çekişmeli geçen müsabakalar sonucunda zorlu rakiplerini geçerek dereceye giren 2 takımımızda madalya ve kupa kazanarak büyük bir başarıya imza attı. 

 

Kupa ve madalya kazanma hakkı ilk 4 okula verilmektedir. il derecesine giren okullar şu şekilde sıralanmıştır;

 

Yıldız kızlar                                                                                                              Yıldız Erkekler    

 

1. Ereğli Kazım topak Ortaokulu                                    1. Mehmet Karaciğan İmam Hatip Ortaokulu

 

2. Mareşal Mustafa Kemal Ortaokulu                            2. Ahmet Avni Makbule Erberk Ortaokulu

 

3. Mehmet Karaciğan İmam Hatip Ortaokulu                3. Altınekin Oğuzeli Ortaokulu

 

4. Altınekin Oğuzeli Ortaokulu                                      4. Akşehir 24 Ağustos Ortaokulu

 

 

 

Ölmez Mahallesi Hastane Sokak No31 Kat2 42450 Altınekin Konya - 0553 499 32 39 / 0332 631 2257

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.