KONYA ALTINEKİN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimde Altın Projeler-1 Tanıtım Programı Yapıldı

Eğitimde Altın Projeler-1 Tanıtım Programı Yapıldı

İlçemizde gerçekleştirilen ‘Eğitimde Altın Projeler – 1 99 proje tanıtımı’ adlı programa,  Kaymakamımız Sayın Haydar Köktaş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Sayın Servet Altıntaş ve Sayın Yusuf İpek, Altınekin Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Sami Yatkın ve diğer kamu daire amirleri katıldı.

Kaymakamımız Sayın Haydar Köktaş: ‘Eğitim, beşikten mezara kadar devam eden bir süreçtir. Eğitimin bir sürekliliği vardır. Bu bağlamda değerlendirince çocuklarımızı öğrenebilir örgün eğitim sonrasında da yani eğitim kurumlarından ayrıldıktan sonrada eğitim faaliyetini devam ettirebilecek şekilde yetiştirmek, bizim okullarımızın öğrencilerimize kazandıracağı en büyük değerdir. Buna biz sürdürülebilir eğitim diyoruz. Nasıl ki memleketimizin sürdürülebilir bir kalkınmaya ihtiyacı varsa, bizim eğitimimizin de bu şekilde sürdürülebilir olması lazım. Ayrıca bilgiyi üretebilen bir nesil yetiştirmemiz gerekiyor. Öğrencilerimizi sadece bilgiyi bir metal olarak kullanan değil aynı zamanda bilgiyi üretebilen ve kullanabilen insanlar olarak yetiştirmemiz de gerekiyor.’ şeklinde konuştu.

İlçemiz Milli Eğitim Müdürü Mehmet Gedik: ‘Eğitim anlayışımızı öğretmen ve idarecilerimize anlatarak ve özümseterek çıktık bu yola. Eğitim ile öğretim kelime tahlilleri yaptık. Eğitimi temel alarak öğretimi şekillendirdik. Eğitimsiz öğretimin toplumdaki eksiklerini örneklerle anlattık. Eğitim ve öğretimimize bakış açımızı değiştirdikten sonra okullarda yapılan değişiklik de kendiliğinden geldi. Ölçülmeyen bir şey geliştirilemez. Geliştirilmeyen bir şeyde statikleşir. Biz yeni bir şey icat etmedik; var olanları anlamlı bir hale getirdik ve kurallaştırdık. Yoksa okullarda bu ve daha benzeri çalışmalar zaten yapılmakta. Ama idarecisi, öğretmeni, öğrencisi, velisi ile hep birlikte; sınıfa, okula, eğitim ve öğretime sahip çıkmışlardır. Biz motive ettik. Öğretmenlerimiz organize oldular. Proje komisyonu oluştururken idarecileri seçmedik. Her okuldan gönüllü bir öğretmen aldık. Her öğretmenimize projenin önemi anlatıldı. Proje incelemeleri diğer okul öğretmenleri tarafından yapıldı. Proje afişlerine bir stant kurduk ve tüm öğretmenlerimiz bu stantlara göre afiş hazırladılar. 130 kadrolu öğretmen, 11 müstakil müdürlük ile oluşturulan 99 proje eğitim- öğretim, sosyal, kültürel alanda; sınıfın, okulun, öğrencinin, velinin durumları göz önüne alınarak oluşturuldu. En önemlisi de bu projeler bize aitti ve bu projeler okullarda faaliyet olarak kalmadı. Son olarak şunu söylemek istiyorum. Bu projeler kitap haline getirilerek okullara ve öğretmenlere verilecektir.’ dedi.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Servet Altıntaş ise; ‘ Bu projelerin, arkasının gelmesi bizleri sevindiriyor. Biz yaptığımız bir toplantıda ilçelerimizden mutlaka bir proje isteme kararı aldık. Ama Altınekin büyük özveriyle güzel şeyler hazırlamış. Onları tebrik ediyorum. Güzel projeler üretiyoruz. Ama bu projelerin kâğıt üzerinde kalmayıp hayata geçirilmesi gerekiyor. Çünkü çocuklarımız her şeyin en güzeline layıktır.’ ifadelerini kullandı.

 

 

 


 

Free Image Hosting at imageshack.com


Free Image Hosting at imageshack.com


Free Image Hosting at imageshack.com


Free Image Hosting at imageshack.com


Free Image Hosting at imageshack.com


Free Image Hosting at imageshack.com

Ölmez Mahallesi Hastane Sokak No31 Kat2 42450 Altınekin Konya - 0553 499 32 39 / 0332 631 2257

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.